NaStyku.pl

Film dokumentalny "Miasto dzieci" w TVP Historia

W 1948 r. osłabiona po niedawno zakończonej II Wojnie światowej Polska przyjmuje kilkanaście tysięcy przybyszów ewakuowanych z ogarniętej wojną domową Grecji. W kilku transportach są dzieci…
"Miasto dzieci" emisja: niedziela, godz. 15.25 TVP Historia PREMIERA! (materiały prasowe Telewizja Polska S.A.)
"Miasto dzieci" emisja: niedziela, godz. 15.25 TVP Historia PREMIERA! (materiały prasowe Telewizja Polska S.A.)

Ich historię, ale i historię wszystkich polskich Greków będzie można poznać, w mającym premierę już w niedzielę (22 lipca) o godzinie 15:25 na kanale TVP Historia filmie dokumentalnym pt. „Miasto Dzieci”. Ten fabularyzowany dokument pokaże nam nie tylko suche fakty ale i osobiste problemy z jakimi borykali się Grecy z dala od swoich domów i rodzin. W filmie na pewno poruszony zostanie wątek Greków, którzy osiedlili się na terenie Zgorzelca.

"Miasto dzieci" emisja: niedziela, godz. 15.25 TVP Historia PREMIERA!

Zapowiedź filmu: tutaj

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpiska warsztatów historycznych - Jakuby 2018!

Warsztaty historyczne - Jakuby 2018

Historia
wtorek, 14 sierpnia 2018, 19:47
Jakuby w Zgorzelcu to jarmark z różnościami, to występy ulicznych artystów, folkowe koncerty, to rekonstrukcje historyczne. Co rok podobnie, co rok to samo... No właśnie nie!

Zobacz również