NaStyku.pl

Polska Niepodległa. Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie zgorzeleckim

Zbliża się setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w powiecie zgorzeleckim planowane są m.in. msze św., koncerty, spektakle teatralne, piknik oraz inscenizacje historyczne. Sprawdź szczegółowy plan uroczystości.
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

W Zgorzelcu obchody rozpoczną się mszą św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona 11 listopada o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej (Pl. Jana Pawła II nr 1). O godzinie 12.30 przed pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego zaplanowano uroczystość patriotyczną.

O godzinie 16.00 w Centrum Sportowo Rekreacyjnym przy ul. Maratońskiej odbędzie się Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych. Koncert będzie miał szczególny charakter i oprawę, którą zapewnią Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego oraz Chóry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu przygotowane przez Małgorzatę Dudę. Wydarzenie poprowadzi Dorota Adaszewska.

Formuła koncertu zakłada aktywny udział publiczności, która razem z muzykami śpiewa i współtworzy tę uroczystość. Ideą koncertu jest radosne świętowanie z pieśnią na ustach. Zabrzmią popularne polskie pieśni patriotyczne: Rota, Białe Róże, Warszawianka, Ułani, ułani, malowane dzieci, O mój rozmarynie i wiele innych.

Śpiewniki z tekstami pieśni dostępne będą na miejscu. Wstęp wolny!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Facebook: Zawidów - Moim miastem

Znamy tożsamość niemieckiego żołnierza

Historia
środa, 07 listopada 2018, 12:36
Udało się ustalić tożsamość niemieckiego żołnierza, którego szczątki ekshumowano 5 listopada 2018 r. w Zawidowie. To Paul Köhler urodzony 23 grudnia 1905 r. W chwili śmierci miał 40 lat. Jego szczątki wróciły do rodzimych Niemiec.

Zobacz również