NaStyku.pl

Sprawa polska w czasie pierwszej wojny światowej

Muzeum Łużyckie zaprasza na spotkanie z pracownikiem Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego, który opowie o kulisach działań Polaków na arenie międzynarodowej na rzecz utworzenia niepodległego i odrodzonego po zaborach państwa polskiego.
Muzeum Łużyckie zaprasza w najbliższy czwartek na wykład dr Ireneusza Wojewódzkiego.
Muzeum Łużyckie zaprasza w najbliższy czwartek na wykład dr Ireneusza Wojewódzkiego.

Wykład zorganizowano w ramach cyklu spotkań ze specjalistami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 1000-lecia podpisania pokoju w Budziszynie. Spotkanie poprowadzi dr Ireneusz Wojewódzki – historyk, dr nauk humanistycznych i pracownik Instytutu Historii uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się historią polityczną oraz wojskową XIX i XX wieku. Jego praca doktorska, poświęcona najbliższemu współpracownikowi Józefa Piłsudskiego, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Narodowego Centrum Kultury i została wydana drukiem pod tytułem "Kazimierz Sosnkowski podczas II wojny światowej. Książę niezłomny czy Hamlet w mundurze?" (Warszawa 2009).

Wykład odbędzie się tradycyjnie w Domu Jakuba Böhme przy ul. Daszyńskiego 12 w Zgorzelcu (sala na poddaszu) 29 marca o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Facebook: Zawidów - Moim miastem

Znamy tożsamość niemieckiego żołnierza

Historia
środa, 07 listopada 2018, 12:36
Udało się ustalić tożsamość niemieckiego żołnierza, którego szczątki ekshumowano 5 listopada 2018 r. w Zawidowie. To Paul Köhler urodzony 23 grudnia 1905 r. W chwili śmierci miał 40 lat. Jego szczątki wróciły do rodzimych Niemiec.

Zobacz również