NaStyku.pl

Uroczystość poświęcona pamięci ks. Franza Scholza

7 września 2018 r. odbędzie się w Zgorzelcu uroczystość poświęcona pamięci ks. Franza Scholza, ostatniego niemieckiego proboszcza parafii św. Bonifacego.
Organizatorem uroczystości jest Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIIIA
Organizatorem uroczystości jest Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIIIA

Uroczystość rozpocznie się o godz.14.00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura, znajdującym się na terenie byłego Stalagu VIIIA w Koźlicach. Następnie odbędzie się wspólna, modlitwa przed krzyżem stojącym obok kościoła pw. św. Bonifacego. Po modlitwie uczestnicy udadzą się na ul. Czachowskiego nr 7, (dawna Götze Str.), gdzie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona ks. Franzowi Scholzowi.

W uroczystościach wezmą udział m.in. duchowni polscy i niemieccy, w tym biskup Zbigniew Kiernikowski z Legnicy i biskup Wolfgang Ipolt z Görlitz, przedstawiciele miasta Zgorzelca i Görlitz oraz rodzina Franza Scholza.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich zainteresowanych mieszkańców obu miast.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Facebook: Zawidów - Moim miastem

Znamy tożsamość niemieckiego żołnierza

Historia
środa, 07 listopada 2018, 12:36
Udało się ustalić tożsamość niemieckiego żołnierza, którego szczątki ekshumowano 5 listopada 2018 r. w Zawidowie. To Paul Köhler urodzony 23 grudnia 1905 r. W chwili śmierci miał 40 lat. Jego szczątki wróciły do rodzimych Niemiec.

Zobacz również