NaStyku.pl

Google Street View zdradza gdzie najczęściej zaglądają internauci

Informacja ta zaskakuje, choć nie dziwi. Zamek Czocha jest w czołówce najchętniej odwiedzany miejsc przez polskich internautów. Google Street View świętuje 15. urodziny i podaje jakie miejsca najchętniej odwiedzają wirtualni turyści.
eluban.pl
eluban.pl

Street View to jedna z usług Google. Firma wysyła w teren samochody wyposażone w specjalne kamery, które rejestrują obraz – budynki, samochody, przechodniów. W taki sposób można „zwiedzić” wiele miejsc na całym świecie. 

Street View świętuje 15 urodziny i z tej okazji firma przedstawiła garść ciekawostek. Podała na przykład, jakie kraje na świecie są najczęściej „odwiedzane” przez internautów. A są to: Indonezja, Stany Zjednoczone, Japonia, Meksyk, Brazylia, Hiszpania, Włochy, Tajwan, Francja i Wielka Brytania. 

Zamek Czocha na 3 miejscu w Polsce

Wiemy także, jakie miejsca są najczęściej odwiedzane w Polsce. I tu spore zaskoczenie, bo na trzecim miejscu znajduje się „nasz” Zamek Czocha. Zaskoczony tą informacją był również Jarosław Kuczyński, dyrektor zamku, choć jak twierdzi, zainteresowanie internautów widać po zasięgach w mediach społecznościowych i ruchu na stronie.

Na brak turystów naprawdę nie narzekamy. Trochę zamieszania wprowadziła pandemia, ale gości chcących zwiedzić zamek i jego dziedzińce wciąż przybywa. Z samych biletów wynika, że rocznie odwiedza nas 250-260 tys. turystów, nie licząc gości hotelowych i osób pojawiających się na różnych wydarzeniach. - usłyszeliśmy od dyrektora Zamku Czocha.

Prawdziwy turystyczny boom na zamek rozpoczął się w 2014, gdy po raz pierwszy świat usłyszał o Szkole Magii na Zamku Czocha, materiały o larpie dla fanów powieści o Harrym Potterze opublikowało 250 serwisów informacyjnych na całym świecie. Od tego czasu popularność tego miejsca wciąż rośnie.

Najpopularniejsze miejsca w Polsce

TOP 15

 1. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
 2. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
 3. Zamek Czocha
 4. Muzeum Powstania Warszawskiego
 5. Zamek Królewski na Wawelu
 6. Muzeum II Wojny Światowej
 7. Centrum Nauki Kopernik
 8. Fabryka 'Emalia' Oskara Schindlera
 9. Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. W. Stachowiaka
 10. Hydropolis
 11. Zamek Pieskowa Skała
 12. Muzeum Lotnictwa Polskiego
 13. POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich
 14. Muzeum Panorama Racławicka
 15. Muzeum Narodowe w Warszawie

Dodajmy, że Google właśnie uczyniło ważny ukłon w stronę walczącej z Rosją Ukrainy. Koncern postanowił zobrazować zniszczenie w ukraińskich miastach. Współpracuje przy tym z ukraińskimi operatorami dronów i w taki sposób świat ma zobaczyć skalę zniszczeń wojennych.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Zgorzelec: Uczciliśmy pamięć Sybiraków

Historia
wtorek, 19 września 2023, 11:37
W poniedziałek 18 września, spod Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach wyruszył XII Marsz Pamięci Sybiraków. By upamiętnić tragiczne wydarzenia napaści Związku Sowieckiego na Polskę – 17 września 1939 r

Zobacz również