NaStyku.pl

Za nami piknik historyczny w Jagodzinie

W Jagodzinie odbył się “Piknik Historyczny”. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie “Moja Wieś Jagodzin”, Rada Sołecka Sołectwa Jagodzin, Grupa Seniorów z Jagodzina oraz OSP Jagodzin.
fot. GCKSiR w Węglińcu
fot. GCKSiR w Węglińcu

Organizatorzy starannie przygotowali różnorodne atrakcje, które miały na celu zainteresowanie i zabawę zarówno dorosłych, jak i dzieci tj.: pokazy motocykli z czasów II WŚ, pokaz mody z lat 20. i 30. XX wieku, pokaz historycznych przedmiotów z okolic Jagodzina i nie tylko, wystawa pojazdów i mechaniki PRL, strefa atrakcji dla dzieci z warsztatami plastycznymi, stoiska gastronomiczne, konkursy i zawody sportowe i wiele innych. 

Piknik historyczny w Jagodzinie pozwolił przenieść uczestników w podróż w czasie. Należy pamiętać, iż historia ma ogromne znaczenie dla rozwoju i tożsamości każdej społeczności, a wydarzenia takie jak ten piknik stanowią piękne hołdowanie przeszłości.

Na zaproszenie organizatorów udział w wydarzeniu wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023.

fot. GCKSiR w Węglińcu (7)

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Zgorzelec: Uczciliśmy pamięć Sybiraków

Historia
wtorek, 19 września 2023, 11:37
W poniedziałek 18 września, spod Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach wyruszył XII Marsz Pamięci Sybiraków. By upamiętnić tragiczne wydarzenia napaści Związku Sowieckiego na Polskę – 17 września 1939 r

Zobacz również