NaStyku.pl

Śladami historii regionu wraz z Muzeum Łużyckim w Zgorzelcu. Zapraszamy na cykl wakacyjnych wycieczek

Wakacje to doskonały okres do poznania historii Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz. Zapraszamy więc na cykl wycieczek, po miejscach znanych i nieznanych.
fot. Muzeum Łużyckie
fot. Muzeum Łużyckie
Wszystkie wycieczki poprowadzi pan Andrzej Paczos, geograf, przyrodnik, znawca hgistorii regionalnej, wieloletni dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach, współpracownik Muzeum Przyrodniczego w Görlitz
 
Dookoła murów miejskich - czyli spacer wzdłuż zachowanych fortyfikacji i miejsc gdzie się one kiedyś znajdowały. Choć mury miejskie prawie w całości zostały rozebrane w połowie XIX, to zachowało się kilka budowli z nimi związanych i niewątpliwie przyczyniają się one do klimatu Starego Miasta.
 
Termin: 25.06.23 / Godzina: 16:00, wycieczka rusza sprzed Muzeum Łużyckiego
Zapisy osobiście lub telefonicznie : tel. 75 648 24 24
Bilet - 15 zł do nabycia w Muzeum
Liczba osób : 25
 
Grób Święty i Góra Oliwna - kopia Grobu Pańskiego to jedna z najciekawszych budowli sakralnych w Görlitz. Budowa kompleksu trwała 20 lat a jego powstanie wiąże się z obyczajowym skandalem.
 
Termin: 09.07.23 / Godzina: 15:00, wycieczka rusza sprzed Muzeum Łużyckiego
Zapisy osobiście lub telefonicznie : tel. 75 648 24 24
Bilet - 15 zł do nabycia w Muzeum, prosimy o zabranie ze sobą 3 Euro na bilet za wstępu na teren Grobu Pańskiego
Liczba osób : 25
 
Via Regia w Görlitz. Swoje bogactwo i rozwój miasto zawdzięczało położeniu w pobliżu ważnych szlaków handlowych. Najistotniejszą rolę dla miasta odgrywała wiodąca przez nie - Via Regia biegnąca z odległej Rosji do Hiszpanii.
 
Termin: 23.07.23 / Godzina: 16:00, wycieczka rusza sprzed Muzeum Łużyckiego
Zapisy osobiście lub telefonicznie : tel. 75 648 24 24
Bilet - 15 zł do nabycia w Muzeum
Liczba osób : 25

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Zgorzelec: Uczciliśmy pamięć Sybiraków

Historia
wtorek, 19 września 2023, 11:37
W poniedziałek 18 września, spod Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach wyruszył XII Marsz Pamięci Sybiraków. By upamiętnić tragiczne wydarzenia napaści Związku Sowieckiego na Polskę – 17 września 1939 r

Zobacz również